Haber

Cübbeli Ahmet Hoca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefonda yaşadığı tartışmayı anlattı

Geçtiğimiz gün CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet, aylar önce imam hatip liseleriyle ilgili söyledikleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefonda yaptığı diyaloğu anlattı.

“ONLARI NORMAL BİR LİSEYE GÖNDERİN, DAHA AZ ZARAR GÖRECEKLER”

“‘ÇOK KIZGIN’ DEDİLER”

Cübbeli Ahmet, “Cumhurbaşkanımız İmam Hatip meselesiyle ilgili beni aradı. ‘Çok kızgın’ dediler. ‘Ben de kızgınım’ dedim. Çok net konuşamıyorum ama 15 dakika konuştuk, ‘Sen böyle konuşursan 1 milyon 300 bin İmam Hatip öğrencisi var, seni sevmezler’ dedi. Ben de ‘Bundan hoşlanmamalılar’ dedim. Kimse tarafından sevilmek, beğenilmek için konuşmuyorum.” söz konusu.

“NASIL BÖYLE KONUŞABİLİRSİNİZ?”

Açıklamaya devam eden Cübbeli son olarak şunları söyledi: “Belki aşırıya kaçmış olabilirim ama 2009’da FETÖ işinde ‘Bunlar dini yok edecek’ deyince ‘Nisa çıkarıyorsun Ahmet Efendi’ dediler. Sonra, Nasıl ki haklı çıktım, buraya da bir önlem alınması gerektiğini söylemek istedim.’Ahmet Hakan.’İmam Hatipli programında nasıl böyle konuşursun?’ “‘Herkesin programında doğru olduğunu bildiğim şeyleri konuşacağım’ dedim” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

haber-tercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu